IMG
Wincentego Pola, 35-001 Rzeszów
kontakt@kneiti.prz.edu.pl

KNEiTI

Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych działa przy Wydziale Elektrotechniki  i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej od 2008 roku. W roku 2010 utworzona została grupa o nazwie Rzeszowska Grupa IT. Nazwy tej używamy do identyfikacji Koła Naukowego poza naszą Uczelnią. 

KNEiTI organizuje różnego rodzaju wydarzenia m.in. programistyczne, jak hackathon Rzethon oraz Better World Hackhaton. Studenci naszego Koła zajmują się takimi rozwiązaniami jak sieci komputerowe, wirtualna rzeczywistość, sztuczna inteligencja, robotykadruk 3D oraz elektronika z wykorzystaniem takich rozwiązań jak ArduinoRaspberry PI, STM32 czy RFID. Naszą działalnością z zakresu dydaktyki jest organizowanie i prowadzenie zajęć z robotyki i programowania w szkołach, wykorzystując zestawy LEGO Mindstorms.

Współpracujemy z takimi podmiotami jak Podkarpackie Centrum Innowacji, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza jak i programem PROJEKTOR – wolontariat studencki Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości.  Uczestniczymy również jako wystawcy w różnego rodzaju wystawach i piknikach naukowych, gdzie zawsze cieszymy się dużym zainteresowaniem. KNEITI pracuje nad wyjątkowym i unikatowym projektem w skali globalnej, a mianowicie łazikiem marsjańskim Curiosity zbudowanym z klocków LEGO w skali 1:4.